Jeśli jesteś zainteresowany zaproszeniem spektaklu do swojego miasta, miasteczka, wsi  i pracujesz w jakiejś placówce kulturalnej, napisz na art.joannaszczepkowska.pl. Jeśli pracujesz w szkole i chcesz zaprosić mnie na spotkanie, też tu napisz. Szkołom polecam spektakl " Dzikie Ballady Adama M"- Ballady Mickiewicza. Cena dla szkół będzie bardzo przystępna.

SOKRATES

sok2229netNowa sztuka Joanna Szczepkowskiej. Prapremiera. Współczesny Sokrates pojawia się nagle w pracowni rzeźbiarki, która właśnie pracuje nad jego rzeźbą. Tak jak jego pierwowzór, dzisiejszy młody Sokrates rozmawia tylko za pomocą pytań ,wpędzając rozmówczynię w pułapki. Rozmawia o sprawach najprostszych jak jedzenie i skomplikowanych jak demokracja. Jego natrętna obecność i jego pytania są zabawne. ale on sam jest udręczony swoją osobowością. Walczy ze światem , zadaje wciąż niewygodne pytania. Prawdziwy Sokrates został skazany na wypicie trucizny i zrobił to, choć mógł skorzystać z ucieczki zorganizowanej przez uczniów. Współczesny Sokrates też zderza się z prawem. Czy skorzysta z pomocy rzeźbiarki?

Jak zwykle u Joanny Szczepkowskiej dużo humoru przeplata się z głęboką refleksją i wzruszeniem.

Kup bilet

MARIOLKA

perełka2net

„Mariolka ” to adaptacja nowego opowiadania Joanny Szczepkowskiej. O szczęściu. To jak zwykle u tej autorki zderzenie kilku światów. Choć sztukę można nazwać monodramem jednak zobaczymy tu kilka postaci w jej wykonaniu. Opowieść o Renacie Waltornistce , pani Helenie Odrowążowej o pani Aleksandrze i jeszcze o innych osobach zaplątanych w życie pewnej Marioli. Będzie śmiesznie ale nie tylko choć jak nie śmiesznie to mimo wszystko pogodnie.

Kup bilet

PELCIA, CZYLI JAK ŻYĆ, ABY NIE ODNIEŚĆ SUKCESU

Pelcia

 

Tekst i reżyseria Joanna Szczepkowska
Grają : Joanna Szczepkowska, Jan Jurkowski
Scenografia Agnieszka Krupieńczyk
Premiera 07 03 2015 Teatr łaźnie Nowa Kraków Nowa Huta
Spektakl nazywany jest też koncertem na dwa pokolenia.

teatr 01W autorskim spektaklu Joanny Szczepkowskiej, słynna kiedyś pianistka  przypadkowo spotyka młodego lidera ekstrawaganckiego zespołu muzycznego. Dla chłopaka wejście w świat bohaterki jest jak przekroczenie magicznego progu, za którym znajduje się nierealne doświadczenie i zaczyna wchodzenie w szaleństwo. Dwa zupełnie odmienne spojrzenia, dwie różne epoki i przede wszystkim – dwa pokolenia, koncertowo prowadzące ze sobą osobliwą grę, w której ścierają się dwie odmienne osobowości: samotna z wyboru i nieodnajdująca się we współczesnym świecie Marta oraz goniący za sukcesem, rozgłosem i ciągłym „dzianiem się” Piotr.  Co wyniknie z tego spotkania? Jaką tajemnicę kryje Marta? I kim jest tytułowa Pelcia?
Kup bilet


gola baba 01"Goła Baba"gola baba 02
Reżyseria: Agnieszka Glińska
Scenografia: Magda Maciejewska
OBSADA: Joanna Szczepkowska

Premiera: 05 04 1997, Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera
tytuł realizacji: Goła baba
utwór: Goła baba (Joanna Szczepkowska)

Goła baba – monodram autorstwa Joanny Szczepkowskiej.   Sztuka została wystawiona pierwszy raz w teatrze Powszechnym w Warszawie.  Premiera odbyła się 05 04 1997 roku. Od tego czasu nieprzerwanie spektakl ogląda publiczność w Polsce i za granicą. Joanna Szczepkowska , która jest jednocześnie wykonawczynią monodramu została zaproszona m.in. do Kanady, Belgii, Luksemburga, Izraela i do Australii, wszędzie tam spektakl grany był w wielu miastach. Na kolejne przychodzi już następne pokolenie pierwszych widzów.
Kup bilet


ADHD 01ADHD I INNE CUDOWNE ZJAWISKA – wykład nieprzewidywalny
Reżyseria Joanna Szczepkowska
Autor – Joanna Szczepkowska
Osoby:Ja – Joanna Szczepkowska, Panna Młoda- Hanna Konarowska
Video: Michał Januszaniec
Muzyka i opracowanie muzyczne: Piotr Olszewski

Premiera 05 05 2011 W Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa RaszewskiegoADHD 02

ADHD i inne cudowne zjawiska – wykład nieprzewidywalny” to artystyczne spojrzenie na tzw „ Deficyt Uwagi. Joanna Szczepkowska oprócz aktorstwa i literatury zajmuje się problem ADHD u dorosłych: „ To zjawisko jednocześnie zabawne, dramatyczne, inspirujące i destrukcyjne, a przede wszystkim malownicze, dlatego scena jest dobrym miejscem na próbę zrozumienia tego zespołu. Chciałam uświadomić ludziom, ze istnieje zjawisko, które daje klucz do zrozumienia wielu mechanizmów naszych zachowań.
Kup bilet


Dwie piosenki

Spektakl kabaretowy złożony z moich  felietonów  i kilku jeszcze estradowych tekstów jakie napisałam dla siebie. Kiedyś mój recital nazywał się” Joanna Szczepkowska contra fortepian” dziś w o odmienionej  formie. Najlepiej nadaje się na „ piwniczne klimaty”.
dwie piosenki

„ Swój występ autorka zadedykowała „złodziejce różowego boa” i wszystkim tym, którzy kiedykolwiek ulegli jakiejkolwiek, absurdalnej pokusie. W spektaklu urzekające jest to, że aktorka nawiązuje kameralny kontakt z widzami, bawi się razem z nimi, przywołując wspomnienia z dzieciństwa, pierwszych miłości, a także refleksji na temat małżeństwa i wielu zjawisk z życia codziennego. To coś w rodzaju ballady ubarwionej różnymi postaciami, w które Joanna Szczepkowska wciela się parodiując np. postaci z reklam, siebie jako nastolatkę, zawiedzioną mężatkę czy wreszcie samotną staruszkę. Dzięki temu koncertowi widzowie mają okazję poznać nieznany dotąd talent estradowy aktorki, która ironizując także na własny temat, potrafi stworzyć niezapomniany klimat prawdziwego kabaretu. W trakcie recitalu klimat dobrej zabawy przeplata się z głęboką refleksją.

Sama Szczepkowska ,w jednym z wywiadów, mówi o swoim spektaklu następująco: „Jest prawdą, ale nie tylko o mnie. Jest prawdą o każdym dzieciństwie, młodości i wszelkich przemianach, których doznajemy w życiu. Bardzo poważnie to brzmi, ale ten wieczór nie jest poważny. Ja się trochę naśmiewam z tego wszystkiego. Poszłam kiedyś do psychoterapeuty i on powiedział, że mam w sobie bardzo dużo z dziecka i trzeba wielu sesji, żeby je ze mnie wykorzenić. Nie wróciłam do tego terapeuty już nigdy - odwrotnie, staram się nie tracić więzi z tą dwunastoletnią dziewczynką, którą kiedyś byłam i która uważała, że żadne z jej marzeń się nie spełni. Ten wieczór jest jednym z tych marzeń.”
Kup bilet


 
mickiewiczaBallady Mickiewicza

Opracowanie - Joanna Szczepkowska
Akompaniament- Michał Dudziński

Zapomniane, dziwne i metafizyczne wiersze inspirowane ludowymi legendami na pograniczu pogaństwa i chrześcijaństwa o zjawach, nimfach i duchowości romantycznej. Joanna Szczepkowska zestawiła je z muzyką prasłowiańską. To wieczór intensywnych przeżyć w klimacie wczesnego Romantyzmu. Instrumentalista Michał Dudziński wykorzystuje stare , polskie instrumenty.
Kup bilet


 ikonę strzałki w gore niebieski25